Jaka jest Twoja postawa w biznesie?
Odpowiedź… i zadanie:

Podejmij decyzję, jak zareagujesz

Nie ma znaczenia to, co się zdarza w życiu. Liczy się to, jak reagujesz na te zdarzenia. W tym artykule nauczysz się potężnych strategii, których możesz użyć, aby utrzymać pozytywne i kreatywne myślenie oraz działanie.

Skoncentruj się na przyszłości

Po pierwsze, jakiekolwiek wyzwania stoją przed Tobą, skoncentruj się raczej na przyszłości niż na przeszłości. Zamiast martwić się tym, co ktoś zrobił i kto jest winny, skoncentruj się na tym, gdzie chcesz być i co chcesz robić. Stwórz w myśli klarowny obraz Twojej idealnej przyszłości pełnej sukcesów, a następnie podejmij pierwsze możliwe działanie, które sprawi, że zaczniesz podążać w wybranym kierunku. Skoncentruj swój umysł, myśli i obrazy mentalne na przyszłości.

Pomyśl nad rozwiązaniem

Po drugie, kiedykolwiek napotkasz trudność, skoncentruj się na jej rozwiązaniu a nie na problemie. Myśl i mów o idealnym przezwyciężeniu przeszkody lub problemu, zamiast trać czas na powtórne przerabianie i roztrząsanie problemu. Rozwiązania są z istoty rzeczy pozytywne, podczas gdy problemy – negatywne. Gdy zaczynasz myśleć kategoriami rozwiązań, od razu stajesz się pozytywnym i konstruktywnym człowiekiem. Jaka jest Twoja postawa w biznesie?

Szukaj dobrych stron

Po trzecie załóż, że w każdej trudności lub wyzwaniu ukryte jest coś dobrego. Dr. Norman Vincent Peale, główny orędownik pozytywnego myślenia powiedział kiedyś, że „kiedy Bóg chce Ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w problem. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym problemem Bóg go maskuje”. Wspaniałe w tym jest, że jeśli szukasz podarunku, zawsze go znajdziesz.


Szukaj wartościowej nauki

Po czwarte, załóż, że bez względu na to, z jaką sytuacją mierzysz się obecnie, to jest właśnie ta sytuacja, której potrzebujesz, by ostatecznie odnieść sukces. Ta sytuacja została podarowana Tobie, by pomóc Ci w nauczeniu się czegoś w staniu się lepszym, by pomóc Ci w rozwoju i wzroście.

Zdecyduj, że będziesz nastawiony pozytywnie

Pozytywne Nastawienie Mentalne jest niezastąpione dla Twojego biznesu. Możesz mieć tak pozytywne nastawienie jak tylko zechcesz, jeśli tylko będziesz myśleć o przyszłości, skoncentrujesz się na rozwiązaniach i będziesz szukać dobrych stron. Jeśli zrobisz to, co robią inni ludzie sukcesu, użyjesz umysłu, by sprawować mentalną kontrolę nad sytuacją, będziesz nastawiony pozytywnie i pogodnie przez większość czasu. Zbierzesz też owoce, którymi cieszą się wszyscy ludzie sukcesu.

Zadania dla Ciebie: Jaka jest Twoja postawa w biznesie?

Oto trzy kroki, które możesz zrobić natychmiast, by wprowadzić te rady w życie:

Po pierwsze, przyjmij nastawienie zorientowane na rozwiązanie przy każdej trudności, którą napotkasz.

Po drugie, nabierz nawyku szukania odpowiedzi na Twoje pytania oraz szukania rozwiązań do Twoich problemów.

Po trzecie, myśl na papierze. Poświęć trochę czasu, by zapisać każdy szczegół problemu, następnie podejmij pierwszy najbardziej logiczny krok, by go rozwiązać.

Pozdrawiam
Stanisław Poluga

Brian Tracy International Sp. z o.o. www.briantracy.pl

Brian Tracy dzieli się swoją wiedzą ze środowiskiem biznesu na całym świecie.
W prowadzonych przez niego seminariach wzięło dotąd udział ponad cztery miliony osób w 53 krajach. Brian Tracy jest autorem 42 książek oraz twórcą wielu sprawdzonych programów szkoleniowych skierowanych do ludzi na każdym poziomie organizacji.

Jaka jest Twoja postawa w biznesie

About Stanisław Poluga

Cześć!
Nazywam się Stanisław Poluga. Kiedy po latach zdecydowałem się na rozpoczęcie przygody z marketingiem internetowym, zrozumiałem, że tym co daje mi najwięcej satysfakcji jest pomaganie innym.

W ciągu kilku miesięcy zbudowałem swoją osobistą markę, przez co, to coraz więcej poznaję nowych partnerów, którzy chcą się przyłączyć i zacząć swoją przygodę z e – marketingiem. Działam też w większym zespole, poprowadziłem pierwsze szkolenia z obsługi narzędzi Internetowych. Bardzo mnie to wciągnęło.

Postanowiłem, że wszystkie swoje działania biznesowe, które budowałem przez lata w realu, przenieść i zabrać się za działalność w sieci oraz spróbuję ułatwić życie tysiącom ludzi, którzy na co dzień mają cele i problemy podobne do moich – chcą nie tylko dobrze zarabiać, ale także rozwijać się i cieszyć tym co robią.

Komentarze

komentarze