Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych:
Cd.:

Woda a zdrowie:

Wszyscy wiemy, że woda jest niezbędna do życia. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa woda praktycznie dla wszystkich organów i funkcji ciała. Woda nie tylko podtrzymuje życie. Woda dobrej jakości może poprawiać stan zdrowia, kondycję fizyczną, a nawet wygląd.

Jakie są skutki niedoboru wody?

Ludzie mogą przeżyć bez jedzenia kilka tygodni, jednak bez wody tylko kilka dni. Umierają z pragnienia znacznie szybciej w klimatach ciepłych, gdyż zwiększone pocenie się powoduje szybszą utratę wody. Niedobór wody w organizmie może mieć katastrofalne skutki:

• Jednoprocentowy niedobór wody w organizmie wywołuje uczucie pragnienia.
• Niedobór 5% wywołuje podwyższoną temperaturę.
• Przy niedoborze 10% zauważa się puchnięcie języka, niewydolność nerek i skurcze mięśni. Chodzenie przestaje być możliwe.
• Przy niedoborze 20% lub jeszcze wcześniej, skóra pęka, narządy wewnętrzne przestają funkcjonować i następuje śmierć.

 Jaką funkcję spełnia woda w organizmie?

Woda jest najważniejszym składnikiem pokarmowym; każda komórka, tkanka i organ potrzebuje wody do prawidłowego działania.

 Jak dużo wody potrzebuje człowiek?

• Woda przenosi ważne witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz składniki odżywcze
• Woda zwilża oczy, usta, wnętrze nosa, wspomaga prawidłowe działanie narządów wewnętrznych i daje komfort fizyczny.
• Woda pomaga regulować ciepłotę ciała, utrzymując chłód, gdy jest gorąco, i izolując, gdy jest zimno.
• Woda przenosi tlen do komórek i umożliwia zachowanie ich struktury.
• Woda chroni organy ciała i działa jak amortyzator, minimalizując szkody wywołane przez nacisk na organy.
• Woda zapewnia optymalne nawilżenie powierzchni stawowych.
• Woda przepłukuje nerki, usuwając substancje toksyczne z organizmu.
• Woda wypłukuje z ciała nieczystości stałe.
• Woda utrzymuje w równowadze elektrolity, które pomagają regulować temperaturę ciała i kontrolować ciśnienie krwi.
• Woda dostarcza cennych składników mineralnych – manganu, magnezu, kobaltu i miedzi.

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Picie wody poprawia zdrowie i samopoczucie

• Woda pomaga zachować objętość krwi na stałym poziomie, co umożliwia zachowanie energii.
• Prawidłowe uwodnienie poprawia koncentrację i czas reakcji, szczególnie podczas ćwiczeń fizycznych.
• Woda zwiększa ilość kalorii spalanych podczas normalnych codziennych zajęć.
• Woda może pomóc w zapobieganiu problemom żołądkowym, które mogą być wywołane przez lekarstwa w postaci nierozcieńczonej.
• Woda pomaga w usuwaniu nadmiaru sodu, który może powodować zatrzymywanie płynów.
• Wyniki badań pokazują, że istnieje związek między dużym spożyciem wody, a mniejszym ryzykiem wystąpienia drobnych dolegliwości.
• Częste spożywanie wody zapobiega odwodnieniu u osób bardzo młodych i starszych.
• Woda pomaga schudnąć i dobrze wpływa na wygląd.
• Organizm często myli uczucie pragnienia z głodem, dlatego często zjadamy przekąski, mimo że jesteśmy spragnieni..
• Woda dodaje siły podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz przyśpiesza spalanie kalorii w ich trakcie.
• Badania naukowe wykazują, że woda może także przyczynić się do zmniejszenia zapasów tłuszczu w organizmie.
• oda nawadnia skórę nadając jej gładkość, miękkość, sprawiając, że jest bardziej podatna i wolna od zmarszczek. (Woda dociera do skóry na samym końcu; skutki niedoboru wody skóra odczuwa szybciej, niż inne organy.)

Jak dużo wody potrzebuje człowiek?

Ciało człowieka potrzebuje wody nawet wtedy, gdy nie odczuwa się pragnienia.

• Chociaż indywidualne potrzeby zależą od wielu czynników, średnio należy wypijać między 1,5 a 2,5 litra wody dziennie. (Sprawdź nasz Kalkulator zapotrzebowania na wodę – na stronie www.espring.com – i dowiedz się, ile wody należy wypijać przy danym poziomie aktywności fizycznej i przy konkretnej wadze.)
• Napoje zawierające kofeinę, jak kawa, herbata, napoje typu cola w rzeczywistości powodują odwodnienie organizmu , zużywając więcej wody na przetworzenie niż same dostarczają.
• Tak samo działają napoje alkoholowe.
• Soki i napoje dla sportowców gaszą pragnienie, jednak mogą stanowić źródło zbędnych kalorii.

Dane te przygotowano na postawie wielu źródeł, w tym Centrum Kontroli Chorób. Stowarzyszenia na Rzecz Jakości Wody, Amerykańskiego Towarzystwa ds. Raka, Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego. (USA)

Uzdatnianie wody w warunkach domowych:

Dlaczego jest to ważna kwestia; Jak dokonać wyboru najlepszego systemu dla swojej rodziny. Niewiele jest rzeczy, które mają większe znaczenie dla samopoczucia naszych rodzin, niż jakość wody, z której korzystamy w domu. Oto w jaki sposób można zapewnić właściwą ochronę zdrowia rodziny, stosując skuteczne uzdatnianie wody pitnej.

Ogromne znaczenie wody w naszym życiu jest bezdyskusyjne.

Codzienne picie wody to warunek zachowania zdrowia i życia. Gdy jednak pita przez nas woda zawiera zanieczyszczenia, powstaje zagrożenie, że ta życiodajna substancja stanie się sama zagrożeniem dla naszego zdrowia. Choć woda pokrywa aż 80% powierzchni ziemi, do spożycia przez ludzi nadaje się mniej niż 1% jej ogólnych zasobów. Nawet woda oczyszczona w miejskich stacjach uzdatniania wody może być zanieczyszczona, na przykład metalami ciężkimi z instalacji wodociągowych. Pestycydy stosowane na polach otaczających prywatne ujęcia wody również mogą przedostawać się do wody. A pijąc wodę z kranu, wprowadzamy zawarte w wodzie zanieczyszczenia wprost do naszego organizmu.

Ostatnimi czasy wzrosła świadomość znaczenia jakości wody u konsumentów.

W efekcie sprzedaż urządzeń do uzdatniania wody rośnie w tempie dwucyfrowym. Jednak urządzenia różnych typów i marek bardzo się między sobą różnią pod względem wydajności i skuteczności. By rozpoznać najważniejsze różnice między nimi, nie wystarczy samo wypicie szklanki oczyszczonej wody.

W rzeczywistości ocena systemów uzdatniania wody na podstawie smaku, zapachu i klarowności jest wręcz najmniej dokładną i najmniej skuteczną metodą porównania. Smak jako taki nie ma żadnego związku najważniejszymi parametrami systemów uzdatniania wody pitnej.

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Zmniejszanie ilości zanieczyszczeń

Zanieczyszczenia stanowiące największe zagrożenie dla zdrowia, takie jak organiczne związki chemiczne, nie są widoczne, nie mają zapachu ani smaku. Wiele spośród systemów optymalizowanych pod kątem poprawy smaku wody nie wykazuje się skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Dlatego warto wybrać system uzdatnianie wody pitnej eSpring™.

Eliminowanie bakterii i wirusów

Jeszcze mniej systemów może poszczycić się zdolnością do znacznego zmniejszania ilości zawartych w wodzie mikroorganizmów. Wyjątkową skutecznością w niszczeniu bakterii i wirusów charakteryzuje się specjalna technika naświetlania promieniami ultrafioletowymi. Zwykłe filtry przelewowe nie mają takich możliwości. Dlatego warto wybrać system uzdatnianie wody pitnej eSpring.

Sprawność długookresowa, uzdatnianie wody pitnej:

Jak długo system do uzdatniania wody może działać z maksymalną skutecznością? Wiele oferowanych systemów niemal od samego początku zaczyna tracić skuteczność i w związku z tym nie można w ich przypadku mówić o utrzymaniu wyjściowego poziomu sprawności. Dlatego warto wybrać system uzdatnianie wody pitnej eSpring.

Wymiana wkładu filtra i konserwacja urządzenia

Wiele systemów wymaga częstej wymiany wkładu filtrującego, co ma zapewnić należytą sprawność w usuwaniu zanieczyszczeń. Niewiele jest systemów mogących dorównać urządzeniu eSpring pod względem żywotności pojedynczego wkładu filtrującego. Dlatego warto wybrać system uzdatnianie wody pitnej eSpring.

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Wartość

Miarą wartości jest dla nas połączenie wszystkich wspomnianych wyżej kwestii. Niedrogie urządzenie charakteryzujące się ograniczoną skutecznością w eliminowaniu zanieczyszczeń. Wymagają bardzo częstych wymian wkładu filtrującego i ulegające szybkiemu zużyciu, trudno byłoby uznać za trafioną inwestycję dla dobra rodziny. Z drugiej strony urządzenie o gwarantowanej skuteczności eliminowania zanieczyszczeń na okres wielu lat i wymagające tylko minimum zabiegów konserwacyjnych z nawiązką zwróci się w postaci znakomitej ochrony, wygody użycia i trwałości. Projektując nasz system oczyszczania wody eSpring™ kierowaliśmy się właśnie takimi przesłankami.

Czytaj dalej…

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku urządzeń do uzdatniania wody podstawowe znaczenie mają testy wykonywane przez niezależne instytucje. NSF International jest uznawaną na całym świecie instytucją weryfikacyjną i certyfikacyjną. Ma ona status Centrum Współpracy ds. Bezpieczeństwa i Uzdatniania Wody Pitnej. Standardy jakości systemu oczyszczania wody eSpring zostały zweryfikowane przez NSF International w kategorii trzech ustalonych przez tę instytucję norm. Norma 42 – względy estetyczne; norma 5 – Względy zdrowotne; norma 55 – Mikrobiologiczne uzdatnianie wody z wykorzystaniem ultrafioletu.

System oczyszczania wody eSpring może utrzymać deklarowany poziom sprawności przez okres pełnego roku (lub 5000 l cieczy), zanim pojawi się konieczność wymiany wkładu. Zapewnienie należytej jakości wody używanej przez naszą rodzinę ma ogromne znaczenie.
A system oczyszczania wody eSpring zapewnia rodzinie wyjątkową ochronę, przy wyjątkowych walorach dodatkowych.Terminowa wymiana wkładu filtra: gwarancja sprawności i wydajności systemu oczyszczania wody eSpring

Koniec z wymianą wkładów „na wyczucie”

– dzięki elektronicznemu systemowi monitorującemu.
System oczyszczania wody eSpring zapewnia światowej klasy sprawność i wygodę. Jednak w celu podtrzymania tej sprawności konieczna jest okresowa wymiana wkładu filtra. Tutaj wyjaśniamy, dlaczego terminowa wymiana wkładu filtra jest nieodzowna i w jaki sposób nowy, elektroniczny monitor filtra eSpring pomaga użytkownikom czuwać nad jakością wody i właściwym stanem urządzenia.

Dlaczego nawet najlepsze urządzenia do uzdatniania wody z czasem tracą skuteczność.

Nasi naukowcy i inżynierowie prowadzą badania nad technikami uzdatniania wody już od ponad 20 lat. Z pozyskanego tą drogą doświadczenia wynika, że połączenie bloku sprasowanego węgla z naświetlaniem ultrafioletem jest najlepszą metodą uzdatniania w warunkach domowych.

Pracując intensywnie nad rozwojem tych technik – nierzadko z użyciem opatentowanych lub autorskich projektów i materiałów – stworzyli oni system eSpring™. Wyjątkowe urządzenie pozwalające skutecznie usuwać ponad 140 różnych zanieczyszczeń i niszczyć ponad 99,99% zawartych w wodzie bakterii, wirusów oraz innych, potencjalnie niebezpiecznych mikroorganizmów.

Skąd jednak klient ma wiedzieć dokładnie, kiedy należy wymienić wkład – zwłaszcza że jego żywotność zależy w równym stopniu od dwóch czynników: czasu i intensywności użycia?

Elektroniczny układ

monitorujący automatycznie rejestruje czas i poziom użycia urządzenia, ustalając na tej podstawie pozostałą żywotność obecnego wkładu. Liczba wyświetlanych pasków zmniejsza się w miarę zużywania filtra. Kiedy wkład wymaga natychmiastowej wymiany, wyświetlany jest migający komunikat oraz generowany jest sygnał dźwiękowy. Dlatego też użytkownik nie musi domyślać się, kiedy przypada termin wymiany filtra. Sama wymiana jest niezmiernie prosta.

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Nowy system oczyszczania wody

eSpring™ nie tylko informuje dokładnie, kiedy trzeba wymienić filtr. Nigdy dotąd wymiana tego elementu nie była tak łatwa. Specjalna konstrukcja systemu oczyszczania wody eSpring sprawia, że wymiana jest konieczna przeciętnie raz na rok. W porównaniu z comiesięcznymi lub nawet częstszymi wymianami w przypadku innych urządzeń. A gdy już wymiana jest konieczna, konstrukcja urządzenia sprawia, że operację tę wykonuje się szybko i łatwo.

Każdy posiadacz systemu eSpring może z łatwością zamówić wymienny wkład, ilekroć będzie on potrzebny. Wystarczy odczytać numer seryjny, podnosząc pokrywę urządzenia. Numer znajduje się z przodu. Zamówienie wymiennego wkładu można wykonać na jeden z poniższych wygodnych sposobów. np.:
Nawiązanie kontaktu z przedsiębiorcą, od którego urządzenie zostało zakupione.

Tymczasem 🙂

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

 

 

 

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Uzdatnianie wody pitnej w warunkach domowych

Podziel się tym wpisem ze swoimi znajomymi

Stanisław Poluga

Cześć! Nazywam się Stanisław Poluga. Kiedy po latach zdecydowałem się na rozpoczęcie przygody z marketingiem internetowym, zrozumiałem, że tym co daje mi najwięcej satysfakcji jest pomaganie innym. W ciągu kilku miesięcy zbudowałem swoją osobistą markę, przez co, to coraz więcej poznaję nowych partnerów, którzy chcą się przyłączyć i zacząć swoją przygodę z e – marketingiem. Działam też w większym zespole, poprowadziłem pierwsze szkolenia z obsługi narzędzi Internetowych. Bardzo mnie to wciągnęło. Postanowiłem, że wszystkie swoje działania biznesowe, które budowałem przez lata w realu, przenieść i zabrać się za działalność w sieci oraz spróbuję ułatwić życie tysiącom ludzi, którzy na co dzień mają cele i problemy podobne do moich – chcą nie tylko dobrze zarabiać, ale także rozwijać się i cieszyć tym co robią.

Komentarze

komentarze

[index]
[index]
[index]
[index]