Wyciąg z borówki czarnej z luteiną ratuje wzrok

 

W czasie II wojny światowej piloci RAF-u jedli kanapki z dżemem z czarnych jagód przed wyruszeniem na nocny lot, ponieważ uważali, że poprawia to widzenie w nocy. Po zakończeniu wojny rozpoczęto badania naukowe, które wykazały w roku 1964, że piloci mieli rację.

Jakie substancje zawiera wyciąg z borówki

 

Aktywne składniki borówki czarnej to antocyjanozydy. Jak możesz przypuszczać, są to flawonoidy pokrewne antocyjanidom z nasion winogron i wyciągu z kory sosnowej. W rzeczywistości liście borówek zawierają ponad 10% polifenoli. To bardzo duża ilość flawonoidów! Wiesz, jak czasem jagody potrafią zaplamić różne rzeczy, ale nie można tego porównać z ilością barwnika w czarnych jagodach (pamiętaj, że flawonoidy to barwnik). Zawierają one najwięcej antocyjanidyn ze wszystkich owoców. Zawierają również ważne pierwiastki o działaniu antyoksydacyjnym, jak cynk, mangan i selen.

Wyciag z borowki

Jak działa wyciąg z borówki czarnej

Twoje oczy otaczają delikatne naczynia krwionośne, które odżywiają nie tylko gałkę oczną, ale również nerwy i mięśnie otaczające oko. Lepszy dopływ krwi oznacza dostarczenie większej ilości tlenu i substancji odżywczych do oka i usunięcie z tkanek zbędnych produktów przemiany materii. Oznacza to zmniejszenie stresu, którym podlegają oczy. Ponadto usuwają stres oksydacyjny, który może uszkodzić naczynia krwionośne i tkanki oka. Okazuje się, że antocyjanozydy, znajdujące się w jagodach, i karoten luteina są to jedyne antyoksydanty, których obecność stwierdza się wewnątrz siatkówki. Te dwa działania łagodzą zaburzenia, które wywołują większość chorób oczu.

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym chorobom oczu
i jak czarne jagody mogą na nie pomóc
.

Zaćma. Zmętnienie soczewki jest wywołane przez oksydację i odkładanie się w soczewce zbędnych substancji. Poprawia ukrwienia i usuwanie wolnych rodników może temu zapobiec. Odwrócenie zmian występujących w zaćmie jest możliwe jedynie we wczesnych etapach choroby dzięki zastosowaniu wyciągu z czarnych jagód.

 

Krótkowzroczność. Ta wada wzroku jest wywoływana głównie przez napięcie mięśni otaczających oko, występuje najczęściej podczas czytania w ciemności lub przeciążenia oczu czytaniem lub dłuższą pracą przy komputerze. W ten sposób spędzasz resztę swojego życia nosząc okulary lub szkła kontaktowe tylko z powodu wcześniejszego przeciążenia oczu. Ale wyciąg z borówki morze usunąć napięcie mięśniowe i skorygować wadę lub przynajmniej znacznie ją poprawić.

 

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Jednym z głównych objawów tego schorzenia jest ograniczenie pola widzenia albo widzenie lunetowe. Czarne jagody pomagają powiększyć pole widzenia i poprawiają widzenie nocne.

Powiększone pole widzenia i widzenie lunetowe

 

Retinopatia cukrzycowa i utrata wzroku. W chorobie tej nie ma niczego, czego nie mogłoby poprawić zastosowanie borówek. Cukrzyca powoduje zaburzenia mikrokrążenia w całym organizmie z powodu zwężenia naczyń krwionośnych i uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki. Wyciąg z borówki oraz liście borówki czarnej mogą pomóc nawet w regulacji poziomu cukru we krwi. Są największą nadzieją dla chorych na cukrzycę, którym grozi pogorszenie wzroku.

 

Jaskra. Jest to właściwie grupa schorzeń, która prowadzi do zwyrodnienia nerwu wzrokowego. Badanie w kierunku wykrycia tej choroby obejmuje kontrolę zmieniającego się ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Poprawia krążenie i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi przynosi znaczną poprawę. a działanie antyoksydantów w nerwach gałki ocznej może zatrzymać proces zwyrodnieniowy. Związki z wyciągu borówki mają właściwość przenikania przez bariery i docierania do nerwów oraz mózgu.

 

Zwyrodnienie plamki żółtej. Jest to jedna z głównych przyczyn utraty wzroku związana z procesem starzenia się i paleniem papierosów. Plamka stanowi tę część siatkówki, gdzie ogniskuje się obraz po przejściu przez soczewkę. Kiedy plamka ulega zwyrodnieniu, bodźce wzrokowe nie dochodzą do nerwu wzrokowego i następuje utrata widzenia. Czarne jagody okazały się skuteczne w leczeniu tego schorzenia, ponieważ jego główną przyczyną jest uszkodzenie oksydacyjne. Hamują również przechodzenie niebieskiej części widma słonecznego, o częstotliwości fal wywołujących największe uszkodzenie oka.

Luteina (wyciąg z Nagietka)

 

Kolejny fitoskładnik, należy do grupy karotenoidów. Jest to naturalny barwnik, obecny w wielu roślinach. Składnik ten jest szczególnie ważny dla utrzymania dobrej kondycji oczu. Luteina, ma szczególnie  wpływ  na zdolność widzenia i obniżenie ryzyka zwyrodnienia plamki oka w późnym wieku.

Wielki sukces

 

Preparatu Czarna jagoda z luteiną zawdzięcza wyjątkowym połączeniu czarnej jagody, wyciągu z nagietka, kwasu DHA i wyjątkowy koncentrat aceroli. Czarna jagoda pozytywnie wpływa na wzrok oraz prawidłowe widzenie nocne. Kwas DHA występuje w wysokich stężeniach w oku, gdzie przyczynia się do rozwoju zdrowej tkanki ocznej. Z kolei luteina (pochodząca z wyciągu z nagietka) jest antyoksydantem, który w znacznym stopniu odpowiada za zdrowie oczu.

Podpowiedź:

Jeżeli pragniesz wzmocnić swój wzrok, a zwłaszcza gdy planujesz dłuższy wyjazd własnym samochodem szczególnie nocą, zażyj dwie tabletki „Czarna jagoda z luteiną”, dzień lub dwa dni przed podróżą.

Długo pracujesz przed komputerem? Twój wzrok jest narażony na silne napięcie mięśni oka, aby rozładować to napięcie i nie  nadwerężać własnego wzroku, co grozi pogorszeniem wzroku, w tym przypadku wydaje się koniecznością stosowania wyciągów z jagody czarnej.

Stanisław Poluga

Cześć! Nazywam się Stanisław Poluga. Kiedy po latach zdecydowałem się na rozpoczęcie przygody z marketingiem internetowym, zrozumiałem, że tym co daje mi najwięcej satysfakcji jest pomaganie innym. W ciągu kilku miesięcy zbudowałem swoją osobistą markę, przez co, to coraz więcej poznaję nowych partnerów, którzy chcą się przyłączyć i zacząć swoją przygodę z e – marketingiem. Działam też w większym zespole, poprowadziłem pierwsze szkolenia z obsługi narzędzi Internetowych. Bardzo mnie to wciągnęło. Postanowiłem, że wszystkie swoje działania biznesowe, które budowałem przez lata w realu, przenieść i zabrać się za działalność w sieci oraz spróbuję ułatwić życie tysiącom ludzi, którzy na co dzień mają cele i problemy podobne do moich – chcą nie tylko dobrze zarabiać, ale także rozwijać się i cieszyć tym co robią.

Komentarze

komentarze

[index]
[index]
[index]
[index]